KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Opublikowano: 2018-11-13 19:10

11 listopada 2018 r. po Mszy Św. o godz. 11.30  w kościele pw. Przemienienia Pańskiego uczniowie i absolwenci naszej szkoły, pod kierownictwem pani Lidii Januszewskiej zaprezentowali "Koncert dla Niepodległej". W setną rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości nasi uczniowie zaśpiewali następujące pieśni:

- "Bogurodzicę",

- "Ojczyzno ma",

- "Legiony",

- "Marsz Polonia",

- "Białe róże",

- "Hej, hej ułani",

- "Piechota",

- "Deszcz jesienny",

- "Biały krzyż",

- oraz "Niepodległość".

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod kierunkiem pani Lidii Januszewskiej i pani Anny Krynieckiej dokonali wyboru tekstów i wierszy, które zaprezentowali w czasie koncertu. Stworzyli również prezentację multimedialną z tekstami pieśni, tak by słuchający mogli włączyć się w dniu Narodowego Święta Niepodległości do wspólnego śpiewania. Wykonane przez naszych uczniów utwory wzruszyły zebranych, a podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie koncertu oraz tak licznie przybyli na tą uroczystość.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i nagrania wykonane przez pana dyrektora.