Spotkanie z bajką w oddziale zerowym

Opublikowano: 2022-12-05 10:29

29 listopada 2022 roku oddział zerowy gościł uczniów klasy 7b - Szymona i Huberta. Chłopcy przeczytali dzieciom bajkę Petera  Holeinone'a „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Zerówkowicze z zaciekawieniem wysłuchali bajki, odpowiedzieli na pytania dotyczące wydarzeń i wykonali ilustrację do tekstu. Dzieci z bajki wyniosły naukę, żeby słuchać uwag i próśb rodziców, nie wpuszczać obcych do domu oraz nie ufać nieznajomym. Czytanie bajek uczy dzieci uważnego słuchania, poszerza ich słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli w wyrazy i zdania zgodne z zasadami gramatyki, rozwija wyobraźnię. Dzieci poznają też różnego rodzaju wzorce osobowe, sposoby postępowania. Dzięki czytaniu bajek szybciej przyswajają sobie takie pojęcia jak: miłość, przyjaźń i współczucie, które w książkach są zarysowane konkretnymi sytuacjami i  łatwiej jest im zrozumieć znaczenie tych słów. Dziękujemy Szymonowi i Hubertowi za ciekawe zajęcia i zapraszamy częściej.