WOLONTARIAT – Szkolne Koło Caritas

Opublikowano: 2018-06-29 12:58

Kim jesteśmy?
Szkolne Koło Caritas powstało w naszej szkole dnia 24 października 2016 roku. Jest to zorganizowana forma wolontariatu dla dzieci i młodzieży, którzy chcą działać i pomagać innym. Do koła może należeć każdy uczeń od IV klasy szkoły podstawowej (bez względu na wyznawaną wiarę).

Czym się zajmujemy?
Jako wolontariusze angażujemy się w działania Caritas Diecezji Bydgoskiej tj.: sprzedaż cegiełek, świec, zbiórki żywności, nakrętek, zużytych znaczków oraz zbiórki pieniężne.
Dodatkowo organizujemy własne akcje jak kolędowanie dla chorych w pobliskim szpitalu oraz Zakładzie Pielęgnacyjno-opiekuńczym w Smukale. Angażujemy się również w inicjatywy parafii w Opławcu: spotkanie z Mikołajem, kolędowanie, zbiórki charytatywne itp.

Dołącz do nas i zostawiaj „dobre ślady”!