Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w oddziale zerowym w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”

Opublikowano: 2023-06-26 11:11

W związku z wakacjami 7 czerwca 2023 roku naszą szkołę odwiedziła pani policjantka, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Pani policjantka zwróciła dzieciom uwagę na konieczność ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz powiedziała jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Podczas spotkania funkcjonariuszka ostrzegła także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwróciła na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz na wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na tzw. „dzikich akwenach”. Zerówkowicze wiedzą już, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.