Zbliża się Tydzień Tolerancji…

Opublikowano: 2024-03-12 10:27

W dniach 18-22 marca będziemy mówić o rzeczach ważnych, które mają nam uświadomić, jak ważne są w życiu każdego z nas takie  wartości jak tolerancja, przyjaźń, koleżeństwo i pomoc drugiemu człowiekowi.

W ramach odbywającej się akcji zostaną  przygotowane różne formy przekazu związane z akceptacją inności. Przewidziany jest m.in. także konkurs plastyczny, do udziału w którym serdecznie zapraszamy już dziś.

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pod nazwą

„Tolerancja niejedno ma imię”

1.Celem konkursu są:

•    Popularyzacja wiedzy o tolerancji oraz propagowanie jej idei.
•    Kształtowanie postaw akceptacji i empatii. dla drugiego człowieka niezależnie od jego przynależności narodowej, etnicznej, kulturowej.
•    Rozwijanie postaw obywatelskich, związanych z różnymi sposobami reagowania na odmienność wyglądu zewnętrznego, niepełnosprawność, pochodzenie narodowe, wyznanie, światopogląd.
•    Kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie plastycznej

2.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas 1-8

3.Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach:

- klasy 1-3

- klasy 4-8

5.Tworząc pracę plastyczną należy odwołać się do takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka, akceptacja, równość itp.

6.Forma pracy: indywidualna

7.Format pracy: A4 lub A3

8.Technika pracy: rysunek, malarstwo, kolaż (trwały)

9. Prace będą wykonywane w świetlicy szkolnej w dniach 18-19.03.2024 r. pomiędzy 12.45-16.00 w oparciu o przyniesione przez siebie materiały.

10.Prace należy oddać nauczycielowi pełniącemu dyżur.

11.Prace powinny być podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa).

12.Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 22.03.2024 r.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  DO UCZESTNICTWA I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!:)