DBI 2024

Opublikowano: 2024-02-09 22:46

6 lutego  obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 (dbi.pl). W  naszej szkole obchody trwały kilka dni.

Młodsi uczniowie brali udział w interaktywnej decyzyjnej grze video "Rufus w opałach". Podejmowali decyzje za bohatera gry i  przyglądali się jakie są konsekwencje nieodpowiednich wyborów.

Starsi przygotowywali memy związane z bezpieczeństwem w internecie, które pojawiając się na ścianach szkolnych korytarzy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nie zabrakło także prezentacji multimedialnych  przygotowywanych przez uczniów na bazie wiadomości ze strony sieciaki.pl.

Sporo uczniów zaangażowało się również w przygotowanie plakatów z zasadami, przestrogami  i dobrymi radami.

Jednym ze zjawisk świeżo poznanych przez uczniów było tajemniczo brzmiące FOMO. Okazało się, że dotyczy ono wielu uczniów.

Najmłodsi nasi wychowankowie musieli zmierzyć się również z zagadkami, quizami związanymi z bezpieczeństwem, a na piątoklasistów czekały kolorowe rebusy.

Ósmoklasiści wzięli udział w pierwszej w tym roku lekcji online  pt. "Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić?".  Na tych zajęciach dowiedzieli się jak posługiwać się internetem bezpiecznie, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i gier. Kolejne lekcje online odbędą się w marcu.