"Edukacyjny rajd rowerowy"

Opublikowano: 2019-09-27 08:57

Uczniowie naszej szkoły wraz z księdzem Rafałem oraz członkami stowarzyszenia  "Bluszczowa rzeka" kręcili kilometry dla Bydgoszczy, poznając przy tym historię naszego regionu. Odwiedziliśmy leśniczówkę oraz cmentarz pomordowanych w Tryszczynie. Pani Sołtys przybliżyła nam tragiczną historię tego miejsca z czasów II wojny światowej. Dużą niespodzianką była wizyta u sióstr karmelitanek - z uwagi na ich regułę nie możemy zaprezentować tych radosnych twarzy, które opowiedziały nam o swoim codziennym życiu.
Dalsza trasa biegła przy budowanej trasie S5. Udało nam się z ukrycia zrobić zdjęcia nowego mostu nad Brdą - oby patronował "Bluszczowej rzece"! Wizyta w PTTK w Janowie pozwoliła na chwile relaksu i uciechy, by następnie przy pomniku "Kajak" w Opławcu poznać dawną historię karbidowni. Wspólnie nakręciliśmy sporo kilometrów dla Bydgoszczy, która - do końca września - walczy o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski".
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za piękny czas przy bluszczowej rzece.