Grudniowe spotkanie z „Bajeczką z koszyczka”

Opublikowano: 2023-12-10 17:47

1 grudnia 2023 roku uczniowie klas 0-2 uczestniczyli w grudniowym przedstawieniu lalkowym pt. „Bożonarodzeniowa pierzynka”. To opowieść o małym, niechcianym przez nikogo i niewierzącym w siebie pajączku, który bardzo przysłużył się Bożej Dziecinie i odegrał wielką rolę podczas Bożego Narodzenia. Pajączek złożył Jezusowi dar, wykorzystując to, co potrafił robić najbardziej. Utkał mu piękną kołderkę. Często tak bywa, że i my nie wierzymy w siebie, mówimy, że czegoś nie potrafimy, a okazuje się, że każdy z nas ma jakiś wielki skarb w sobie, jakiś talent, ale przede wszystkim dobre serce, którym może służyć innym. My też możemy złożyć w darze Bożej Dziecinie modlitwę, serdeczną myśl, uśmiech, piosenkę, rysunek, swoją obecność, miłość, przyjaźń, pomoc innym, dobre uczynki. Te wszystkie dary otulą Pana Jezusa tak, jak ta kołderka utkana przez pajączka.