Instrukcja dla uczniów klas 1-3 - edukacja zdalna

Opublikowano: 2020-11-06 13:33

Instrukcja dla uczniów klas 1-3 SP - nauczanie zdalne

1. Zajęcia zdalne będą się odbywać poprzez aplikację Teams na platformie OFFICE.COM. Wszyscy uczniowie mają tam już założone konta.

1. Login i hasło pierwszego logowania do platformy OFFICE można znaleźć w dzienniku, po zalogowaniu się do niego JAKO UCZEŃ (a nie jako rodzic).

2. Jeśli uczeń nie ma dostępu do dziennika JAKO UCZEŃ, rodzic proszony jest o założenie uczniowi konta e-mail (na dowolnej platformie, oferującej darmowe skrzynki pocztowe) i podanie go wychowawcy. Gdy wychowawca wpisze e-mail ucznia do dziennika, uczeń wchodzi na stronę dziennika i po kliknięciu ZALOGUJ wybiera opcję PRZYWRÓĆ DOSTĘP. Podaje tam swój e-mail. Chwilę później otrzyma na skrzynce e-mailowej link do zweryfikowania swojego dostępu do dziennika.

3. Po zalogowaniu do dziennika wchodzimy w „Uczeń NOWOŚĆ” i wybieramy z menu „Dostęp Office365”. Ważne, żeby uczeń zalogował się do dziennika poprzez swój e-mail, a nie e-mail rodzica!

4. Logujemy się na stronie www.office.com i zmieniamy hasło pierwszego logowania. Należy zapisać sobie swój login i nowe hasło!

5. Zazwyczaj po chwili pracy uczeń zostanie poproszony o weryfikację konta na stronie office.com. Będą do wyboru dwie metody: poprzez telefon i poprzez e-mail. Wybieramy dowolną metodę i weryfikujemy konto. Koniecznie trzeba to zrobić!

2. Z aplikacji Teams można korzystać na dwa sposoby:

1. Poprzez niezależną aplikację - można ją pobrać w wersji na komputer ze strony:

2. Poprzez przeglądarkę. Uwaga! Przez przeglądarkę pracuje się gorzej - często wyskakują błędy, przeglądarka potrafi się zacinać itp. Dlatego sugeruję pobranie aplikacji Teams. Jeśli jednak ktoś woli pracować poprzez przeglądarkę, sugeruję używać Microsoft Edge. Na innych przeglądarkach pojawiają się dziwne i niespodziewane błędy.

3. A aplikacji Teams warto sprawdzić, czy jesteście członkami odpowiednich zespołów – nazwy zespołów są związane z nazwami przedmiotów (powinno być tyle zespołów, ile przedmiotów). Zespoły powinny pojawić się w tej zakładce najpóźniej w poniedziałek rano (9 listopada).

4. Lekcje będą odbywać się wg ustalonego planu – dodatkowe przypomnienie będzie pojawiać się w kalendarzu Teams.

W sprawach, związanych z dostępem ucznia do dziennika i logowaniem do dziennika, proszę się kontaktować TYLKO z wychowawcą.

Jeśli będą problemy z logowaniem lub aktywnością kont OFFICE (Teams), proszę kontaktować się ze mną - poprzez dziennik elektroniczny. Nie udzielam porad odnośnie samej pracy w Teams – tu pomóc mogą tylko rodzice i wychowawca. Udzielam pomocy tylko w sytuacjach, związanych z brakiem dostępu do konta OFFICE I TEAMS (np. gdy ktoś zapomniał hasła itp.).

Grzegorz Kozak (administrator Teams).

Pliki do pobrania: