Komunikat do rodziców oddziałów przedszkolnych 3-4 i 4-5 latków

Opublikowano: 2021-08-30 21:41

Drodzy Rodzice, Opiekunowie Wychowanków oddziałów przedszkolnych dzieci młodszych (3,4,5 – latków)

Dnia 1 września 2021 roku rozpoczynamy nowy 2021/2022 rok szkolny w pełnym trybie stacjonarnym.

W oddziałach przedszkolnych 3-4 i 4-5 latków praca opiekuńczo-dydaktyczna w trybie 10 godzinnym rozpoczyna się od godziny 6.00 do 8.00 (przyprowadzanie przedszkolaków), od godziny 8.00 – do 13.00 (praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza) od 13.00-16.00 (odbieranie przedszkolaków).

W pierwszym tygodniu dla najmłodszych (3-latkow) przedszkolaków przewiduje się okres adaptacyjny – czyli dzieci mogą przebywać w oddziale w trybie i czasie ustalanym razem z wychowawcą.

Odpłatność za pobyt i wyżywienie określona będzie w podpisanej deklaracji przekazanej pracownikom dydaktycznym opiekującym się poszczególnymi grupami.

W związku z faktem, że nadal pandemia zakażeniami COVID-19 w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia, ograniczenia i dostosowania opisane w załączonych do niniejszego komunikatu procedurach.

Przed nami trudny rok nie tylko z powodu pandemii ale również z powodu dostosowań organizacyjnych, które wywołane będą działaniami związanymi z termomodernizacją budynku oddziałów przedszkolnych ( https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wiekowy-budynek-w-oplawcu-z-ekorozwiazaniami/ ) oraz remontem kuchni w ramach ministerialnego programu „Posiłek w szkole i w domu”

Po wieloletnich staraniach skutecznie dotarliśmy do czasu realizacji oczekiwanych zmian podnoszących na wyższy poziom jakościowy stan bazy naszej placówki, który jak sądzimy zapoczątkował proces dotyczący całej szkoły.

Na bieżąco na naszej stronie internetowej będą przekazywane wszelkie informacje o zmianach i dostosowaniach funkcjonowania szkoły w realiach, które są jeszcze przed nami.

Liczymy na wyrozumiałość, zrozumienie i pomoc w trakcie realizacji powyższych działań.

Z należnym szacunkiem i życzeniami zdrowia

Grzegorz Kozak

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy