Luźniejszy czerwiec

Opublikowano: 2026-06-26 14:58

Klasa 5 b w czerwcu trochę więcej czasu poświęciła na przyjemności i wspólne wypady. Należało im się, 9 miesięcy ciężkiej pracy z książkami spowodowało lekkie przemęczenie. Najpierw 3-dniowa wycieczka z klasą 5 a i klasą 6 do Łeby. Uczniowie zwiedzili Centrum Promocji Regionu Kaszubskiego z domem stojącym na głowie w Szymbarku, pospacerowali  na Wieżycę, najwyższe wzniesienie Kaszubskiej Szwajcarii i weszli na wieżę widokową. Zobaczyli najdłuższą deskę świata. Odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego, a wieczorami spacerowali po Łebie i bawili się na plaży. Jednak największą radość sprawiła wizyta w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym SeaPark w Sarbsku. Uczniowie zobaczyli jak mądrymi zwierzętami są foki, uczestniczyli w karmieniu i pokazach ich umiejętności oraz mieli możliwość korzystania z placu zabaw i karuzel dostępnych na terenie parku. Po powrocie,  w kolejnym tygodniu piątoklasiści pojechali do parku trampolin. Ogromną frajdę sprawiła uczniom w ostatnim tygodniu czerwcu wycieczka do Karmelkowa i warsztaty robienia lizaków. Czerwiec był nie tylko ciepły, ale i bogaty w ciekawe przeżycia.

Agnieszka Kordylewicz