O tym, jak brzydkie słowa ranią… czyli inscenizacja bajki z morałem pt. „Wróżki”- Charlesa Perrault w wykonaniu uczniów klasy II.
Uczniowie klasy II przygotowali dla koleżanek i kolegów inscenizację bajki z morałem. Historia opowiada o wdowie, która wychowywała córkę i pasierbicę. Matka i macocha zarazem była osobą nieuprzejmą, niechętną ludziom i światu. Nic się jej nigdy nie podobało i na wszystkich była zła.
Niestety, jej córka Marysia zachowywała się podobnie – była bardzo nieuprzejma. Zupełnie inaczej zachowywała się Pasierbica. Zawsze pogodna, uśmiechnięta i chętna do pomocy.
Była ulubienicą sąsiadów, kochała wszystkie zwierzęta i pomagała im jak tylko mogła. Macocha zmuszała ją do ciągłej pracy. Ich dom stał z dala od źródła skąd czerpano wodę. Przy źródle spotykała różnych ludzi, którym często pomagała. Wróżki, które strzegły źródła przyglądały się temu zza drzew i bardzo im się podobała ta dziewczynka, więc obdarowały ja darem zamiany dobrych słów w klejnoty.
Pozazdrościła jej tego przyrodnia siostra, która nie zasłużyła na taka nagrodę i wraz z macochą wygnały pasierbice do lasu. Tam zdarzyło się coś, co na zawsze odmieniło jej życie. Spotkała księcia, który urzeczony jej urodą i dobrym sercem, wkrótce ją poślubił. Dzięki darowi wróżek skarbiec królewski był zawsze pełen klejnotów, a w komnatach unosił się zapach róż.
Brzydkie słowa mogą zranić
Dobre - przynieść ukojenie.
Złym, więc słowem możesz zabić.
Dobrym – ukrócić cierpienie.