Październikowe spotkanie z "Bajeczką z koszyczka"

Opublikowano: 2021-10-21 21:12, Numer artykułu: 45082

8 października 2021 r. dzieci z klasy 0, I i II uczestniczyły w przestawieniu lalkowym pt. "Opowiastki o kózce". Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści o rogatej, upartej i nieposłusznej kozie. Skakała ona po łące i wyjadała kapustę, którą pewna kobieta posadziła na swoim poletku. Gospodyni martwiła się, że codziennie znikają główki kapusty. Pewnego dnia, kiedy koza zajadała się kapustą, trawa przykleiła jej się do pyska. Za nieposłuszeństwo wyrosła jej broda. Kobieta nie pogniewała się jednak na kozę i postanowiła, że weźmie ją do swojego domu. Służyła koza u kobiety i w nagrodę dostała dzwoneczek. Chwaliła się nim wszystkim dookoła. Pewnego dnia dzwoneczek przyczepił się do tarniny. Wówczas koza zwróciła się o pomoc do piły, by przepiłowała tarninę. Gdy ta odmówiła, koza poprosiła ogień, by spalił piłę. Jednak ogień nie zgodził się na to, a wtedy koza pobiegła do strumienia, by zalał ogień. On także odmówił i koza zwróciła się o pomoc do woła, by wypił wodę ze strumienia. Smutna koza pobiegła do gospodyni, żaląc się. Wtedy kobieta poszła z kozą do lasu, gdzie rosły krzewy tarniny. Gospodyni skarciła kozę za jej upór, ponieważ mogła sama ściągnąć dzwoneczek. Kobieta postanowiła ściągnąć dzwoneczek, jednak nie dała go już kozie. Koza pokornie wróciła do gospodyni i obiecała, że już nie będzie uparta i nie będzie się psocić. Może kiedyś odzyska dzwoneczek... Dzieci z przestawienia wyniosły naukę, że nie należy być upartym i nieposłusznym.