Prelekcja na temat kotów w klasie 1a

Opublikowano: 2023-11-05 19:30

27 października 2023 roku odbyła się w klasie 1a prelekcja na temat kotów. Poprowadziła ją Pani Ania, pedagog specjalny pracujący w naszej szkole, wielka pasjonatka kotów. Pokazała dzieciom koty rasy Devon Rex i Bombay. Pani Ania opowiedziała o kocich zachowaniach, sposobie życia, zasadach pielęgnacji oraz prawidłowego żywienia. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wszystkich wiadomości. Lekcja spotkała się z dużym entuzjazmem. Zajęcia pozwoliły przekazać dzieciom informacje na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Były także doskonałą okazją, by rozwijać u dzieci empatię, uwrażliwiać je na potrzeby wszystkich zwierząt, wpajać prawidłowe zachowania wobec zwierząt oraz wyrabiać szacunek dla nich.