"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."

Opublikowano: 2018-11-02 14:16

W związku ze zbliżającym się świętem, 31. października 2018 r. odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny, poświęcony Tym, którzy odeszli … pt. ,,Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Nie ma chyba Polaka, któremu listopad nie kojarzyłby się z dniem Wszystkich Świętych, palącymi się zniczami, chryzantemą, z modlitwą szeptaną za tych, co już odeszli do wieczności. Tę głęboką prawdę próbowali nam przekazać właśnie nasi uczniowie, którzy przy dźwiękach wolnej, refleksyjnej muzyki recytowali wiersze wybranych polskich poetów: ks. J. Twardowskiego, B. Zimorowicza, I. Wyczółkowskiej, J. Iwaszkiewicza i in.
Porozrzucane pożółkłe liście, małe brzozowe i dębowe pieńki, palące się znicze zbudowały niepowtarzalny klimat. Skłoniły do refleksji i zadumy.
Starania uczniów zostały wynagrodzone przez publiczność gromkimi brawami, a słowa Pani wicedyrektor, Anny Krynieckiej, były dopełnieniem tego, co rzeczywiście  wydarzyło się na scenie.

Angelika Tyckun-Groblica