XIII Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy życie”

Opublikowano: 2019-05-28 21:25

XIII Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy życie”

18 maja 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie”. Wzięło w nim udział 25 drużyn z całej Polski wyłonionych w ramach eliminacji.

Uczestnicy zmagali się z resuscytacją dorosłego, zadławieniem i resuscytacją dziecka, resuscytacją niemowlęcia, poszkodowanym z raną głowy, ciałem obcym w kończynie górnej i dolnej oraz złamaniem kończyny.

Finaliści

Kategoria kl. 4-6

I miejsce - SP nr 34 w Bydgoszczy

II miejsce - SP nr 11 w Stargardzie

III miejsce – SP nr 74 w Bydgoszczy

Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Klasa Ratownicza w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

- SP w Siedlikowie

- SP nr 31 w Bydgoszczy

Kategoria kl. 7-8

I miejsce - SP w Wierzchucinie Królewskim

II miejsce - SP w Brzozówce

III miejsce – SP w Chwiramie

Wyróżnienia:

-SP w Wylatowie

-SP w Powierciu

-SP nr 12 w Gnieźnie

-SP nr 100 w Warszawie

-SP nr 277 w Warszawie

-SP w Trzydniku Dużym

Początkowy etap konkursu zakłócił ulewny deszcz. Chwilę później piękna pogoda pozwoliła na przygotowanie grilla, który zawsze jest atrakcją dla uczestników. Domowe wypieki i słodycze wszystkim smakowały.:-)

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: SP nr 34 w Bydgoszczy, WSG w Bydgoszczy, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Patronat medialny sprawowała TVP Bydgoszcz.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i nieocenioną pomoc sponsorom, rodzicom naszych uczniów oraz wolontariuszom.