XIII ŚDTM

Opublikowano: 2023-11-18 22:21

W piątek 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tego dnia przygotowania trwały wcześniej. Na szkolnych korytarzach pojawiały się plakaty przygotowane przez kreatywnych uczniów z naszej szkoły. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 7400 szkół na całym świecie, w tym ponad 6500 w Polsce. Był to czas wielu zabaw, nie tylko z mnożeniem.  Uczniowie klasy 8a podjęli się roli egzaminatorów Szkoły Podstawowej nr 34 i przeprowadzili egzaminy z tabliczki mnożenia we wszystkich klasach 3-8. Uczniowie klasy 6 korzystając z cyfrowych możliwości rywalizowali w matematycznych quizach. Przygotowali także serię pytań, które zadawali kolegom i koleżankom podczas przerw. Egzaminatorem podczas przerw międzylekcyjnych  nie mógł zostać każdy. To miano należało się tylko tym szóstoklasistom, którzy wcześniej zdali egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy serdecznie uczniom klasy 6 i 8 a za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznej akcji.