XIV Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy życie” - wyniki

Opublikowano: 2022-06-01 11:19

28 maja 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie”. Wzięło w nim udział 21 drużyn z całej Polski wyłonionych w ramach eliminacji. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 oraz 7-8.

Uczestnicy zmagali się z resuscytacją dorosłego, zadławieniem i resuscytacją niemowlęcia, poszkodowanym z raną głowy, ciałem obcym w kończynie dolnej oraz złamaniem kończyny.

Finaliści (kl. 7-8)

I miejsce - SP nr 34 w Bydgoszczy

II miejsce - ZSP w Siedlikowie

III miejsce – SP w Powierciu

Nagroda Wojewody Kujawsko – Pomorskiego – SP nr 47 w Gdańsku

Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy – SP nr 3 w Koninie

Nagroda Kanclerza WSG– SP nr 2 w Złotowie

Nagroda Dyrektora ZS BZDZ – SP w Dziadowicach

Nagroda Przewodniczącej OIPiP – SP nr 35 w Bydgoszczy

I miejsce - SP nr 3 w Mogilnie

II miejsce - SP w Barczygłowie

III miejsce – SP nr 16 w Gdańsku

Nagroda Przewodniczącej OIPiP – SP „Szóstaki” w Bydgoszczy

Pogoda (chociaż bardzo zmienna) pozwoliła na przygotowanie grilla, który zawsze jest atrakcją dla uczestników. Domowe wypieki i wata cukrowa wszystkim smakowały.:-)

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: SP nr w Bydgoszczy, WSG w Bydgoszczy, Szkoła mundurowa przy BZDZ w Bydgoszczy.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Wszystkim rodzicom, uczniom, sponsorom, darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie i nieocenioną pomoc!

Zbliżenia 28.05.2022 r.