Zajęcia z policją „Bezpieczne ferie”

Opublikowano: 2024-02-09 22:04, Numer artykułu: 78693 , Autor: A.Kordylewicz

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych odbyło się w szkole spotkanie z policjantami. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw. Dzieci dowiedziały się o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Policjanci zwrócili dzieciom uwagę, by nie otwierały drzwi nieznajomym i nie korzystały samemu z urządzeń elektrycznych. Uczniowie utrwalili sobie numer alarmowy i przypomnieli w jakich sytuacjach należy na niego zadzwonić oraz jakich informacji trzeba udzielić dyspozytorowi. Dzieci utrwaliły także zasady poruszania się po drodze. Uczniowie, jak zawsze, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem dzieci z policjantami.