"Życzliwość to takie ciepłe słowo..."

Opublikowano: 2023-11-21 21:07

21 listopada w związku z obchodami Dnia Życzliwości jedna z lekcji języka polskiego poświęcona została właśnie szeroko pojętej - życzliwości. Uczniowie wspólnie z nauczycielem tworzyli definicję słowa, podawali przykłady życzliwości w codziennym życiu. Doszliśmy do wniosku, że to, co myślimy o innych, o świecie, o sobie samym, o życiu jest odzwierciedlane przez nasz język i sposób bycia. Życzliwe nastawienie wpływa na to, czy widzimy w kimś przyjaciela czy wroga. Dlatego warto w życiu być miłym, uprzejmym, traktować drugiego człowieka tak, jak byśmy chcieli , aby i nas traktowano. Życzliwość to drobne gesty, serdeczność, bezinteresowna pomoc, akceptacja..., ale to także wewnętrzna postawa człowieka, jego życiowa filozofia. Pamiętajmy o tym, że Ona tak niewiele kosztuje, a może odmienić czyjeś życie. Dlatego niech ten Światowy Dzień Życzliwości będzie obchodzony nie tylko 21listopada, a przez cały rok. Warto pamiętać, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Wystarczy tylko się nim podzielić:) Podczas lekcji uczniowie mieli zilustrować bohaterkę zajęć, czyli Życzliwość. Oto przykładowe prace: